Вітаємо Вас на порталі

  Катерина Крук
сільський голова

Контактна інформація

  • Телефон: +38 (03257) 5-64-45
  • E-mail: volsvynrada@gmail.com
  • Більш докладно на сторінці "Контакти" головного меню.
Домівка » 2014 » Квітень » 12 » Розпочато громадське обговорення Правил благоустрою населених пунктів Волсвинської сільської ради.
00:58
Розпочато громадське обговорення Правил благоустрою населених пунктів Волсвинської сільської ради.

Відповідно до рішення Волсвинської сільської ради від 25.03.2014 №569 розпочато громадське обговорення Правил благоустрою населених пунктів Волсвинської сільської ради.

Запрошуємо усіх взяти участь в обговоренні.

Пропозиції щодо Правил приймаються у письмовій формі у Волсвинській сільській раді у робочий час до 12 травня 2014 року.

Відповідальний за прийняття та структурування пропозицій сільський голова Притулко В.Я.

Пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, державних стандартів та правил.

Громадські обговорення проекту Правил відбуватимуться 25 квітня та 06 травня 2014 року

Звантажте ПРОЕКТ ПРАВИЛ на свій комп'ютер

 

ПРОЕКТ

Правила благоустрою населених пунктів Волсвинської сільської ради

*редакція 2014 року

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

               1. Правила благоустрою населених пунктів Волсвинської сільської ради (далі - Правила) є нормативно-правовим актом, яким встановлюються економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів Волсвинської сільської ради, порядок благоустрою та утримання території об’єктів благоустрою, регулюються права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою населених пунктів Волсвинської сільської ради, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у населеному пункті.

               2. У цих Правилах терміни вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України, Законах України «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону культурної спадщини»

               3. Суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

               4. Правила містять загальнообов'язкові на території населених пунктів Волсвинської сільської ради норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно із законодавством.

               5. Внесення змін до Правил здійснюється Волсвинською сільською радою у встановленому законодавством порядку.

.БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ОБ’ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ

         6.Орган місцевого самоврядування може утворювати підприємства для утримання об’єктів благоустрою комунальної власності. У разі відсутності таких підприємств орган місцевого самоврядування в межах своїх повноважень визначає на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів таких об’єктів

         7.Балансоутримувача, що здійснюватиме утримання і ремонт об’єкта благоустрою, який перебуває у приватній власності, визначає власник такого об’єкта благоустрою.

         8.Забороняється:

- Виконувати заходи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою без наявності затвердженої у встановленому порядку проектної документації.

БЛАГОУСТРІЙ  ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЙ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ

         9.До територій загального користування відносяться площі, вулиці, дороги, кладовища, рекреаційні зони,  парки, сади, пасовища та визначені Волсвинською сільською радою землі загального користування.

Вулиці, дороги

         10.Утримання об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі населених пунктів забезпечують їх власники або балансоутримувачі з дотриманням вимог чинних нормативно-правових актів

         11.Власники транспортних засобів зобов'язані виключати можливість винесення на дорожні об'єкти землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

         12.Забороняється:

-  Заправляти транспортні засоби паливно-мастильними матеріалами з автомобільних та інших пересувних бензогазозаправників, займатися торгівлею паливно-мастильними та іншими матеріалами і виробами, а також мити транспортні засоби на проїзній частині дорожніх об'єктів, узбіччі та тротуарах

         13. У межах червоних ліній вулиць і доріг забороняється:

- розміщувати гаражі, голубники та інші споруди та об'єкти, крім об’єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами;

- смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;

- спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

- скидати промислові, меліоративні і каналізаційні води в систему дорожнього зливостоку;

- встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку;

- випасати худобу та свійську птицю.

Кладовища

         14. Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання, колумбарних ніш, намогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів

         15.Забороняється:

- Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах.

- На кладовищах збирати та зберігати відходи, мити автотранспорт, зберігати тару і дрова в не передбачених для цього місцях.

Майданчики для дозвілля та відпочинку, місць для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі

         16. Утримання в належному стані обладнання та елементів благоустрою дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку покладається на балансоутримувачів вказаного майна або осіб, на території яких розміщені вказані майданчики

         17. Майданчики для дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров’я громадян. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду.

         18. Обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку необхідно підтримувати у справному стані, регулярно обстежувати, своєчасно ремонтувати, щорічно фарбувати.

         19. Забороняється:

- наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою на території майданчиків для дозвілля та відпочинку.

Місця для організації ярмарків та майданчики для сезонної торгівлі

         20. Місця для організації ярмарків та майданчики для сезонної торгівлі утримуються особами, яким зазначені території надаються з метою проведення цих заходів.

         21. Організація ярмарків, майданчиків сезонної торгівлі має відповідати вимогам санітарним, ветеринарно-санітарним, протипожежним нормам з урахуванням тимчасового фактору. Під час проведення ярмарку, сезонної торгівлі забезпечується додержання вимог цих Правил, інших нормативних актів.

         22. Особи, яким надаються земельні ділянки з метою організації ярмарків та (або) сезонної торгівлі, зобов’язані: забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення, встановити контейнери та урни для збирання побутових відходів та сміття, забезпечити збереження всіх елементів благоустрою на наданій території.

Інші вимоги та правила

         23. Забороняється:

- Здійснення будівельних, меліоративних чи земельних робіт на територіях загального користування без погодження органом місцевого самоврядування.

- Зберігання, складування на пасовищах відходів чи матеріалів будь якого походження.

БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ

         24. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населеного пункту під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом у охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, мостів і шляхопроводів.

         25. Усі роботи з поточного утримання зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності) здійснюються силами і коштами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах з спеціалізованими підприємствами, які здійснюють діяльність у сфері поводження з зеленими насадженнями

         26. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.06 № 1045.

         27. На озеленених територіях забороняється:

- самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони;

- розміщати відходи, сміття, траву, гілки, деревину, листя, сніг тощо;

- складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання;

- самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності тощо;

- влаштовувати стоянки автомашин;

- влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати транспортні засоби;

- спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

- підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи та інше, якщо вони можуть пошкодити дерево;

- випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;

- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів.

 

РОЗМІЩЕННЯ, БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ МАЛИХ АРХІТЕКТУРНИХ ФОРМ ТА ТИМЧАСОВИХ СПОРУД

        28.Відповідальність за збереження малих архітектурних форм покладається на балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

         29. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюється урна місткістю не менш ніж 0,01м3.

БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ПРИЛЕГЛОЇ ТЕРИТОРІЇ

         30. Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території, на відстані не менше 10м від межі такої ділянки, проводиться її власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки на більшу відстань від межі свої присадибної ділянки.

         31. Організація благоустрою присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно чи відумерла спадщина, здійснюється органом місцевого самоврядування

         32. Землекористувачі та власники земельних ділянок, що межують з червоними лініями вулиць і доріг, зобов'язані:

- утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок, запобігати винесенню на дорожні об'єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;

- установлювати і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходи для запобігання неконтрольованому виходу худоби та свійської птиці на дорожні об'єкти;

- у місцях розміщення споруд побутово-торговельного обслуговування та інших будинків і споруд масового відвідування влаштовувати місця для стоянки транспортних засобів і виїзду на дорожні об'єкти.

         33. Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та землекористувачами, а також власники та користувачі тимчасових споруд, що розташовані в межах червоних ліній вулиць і доріг, зобов'язані на закріпленій території:

- утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари;

- забезпечувати утримання та ремонт закріпленої території;

- забезпечувати належний технічний стан інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших використовуваних елементів дорожніх об'єктів відповідно до їх функціонального призначення та діючих нормативів;

- у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об'єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об'єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, а також Державну службу безпеки дорожнього руху МВС України;

Межі утримання територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій

         34. Межі утримання територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій у числовому значенні наведено у таблиці 1.

Таблиця 1

№№

п/п

Найменування території

Найменування організації, установи, підприємства, на яке покладається утримання відповідної території

Межі утримання територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, приватних домоволодінь громадян, не менше ніж

1

2

3

4

1

Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам

Юридичні або фізичні особи, які є власниками або користувачами земельних ділянок

20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

2

Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури

Об’єкти

соціальної

інфраструктури

15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці

3

Території, прилеглі до торговельних закладів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

4

Території, прилеглі до індивідуальних гаражів, сараїв, льохів

Власники індивідуальних гаражів, сараїв, льохів

5 м навколо індивідуальних гаражів, сараїв, льохів

5

Території, прилеглі до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій

Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти

у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

6

Автобусні, зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі

Відповідні дорожньо-експлуатаційні підприємства або інші суб’єкти господарювання на договірних засадах

у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

7

Майданчики для паркування

Суб’єкти господарювання, які утримують майданчики для паркування

20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

8

Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами

Балансоутримува чі штучних споруд

10 м від периметру споруд

9

Контейнерні майданчики

Балансоутримува чі територій, на яких розмішено контейнерні майданчики

5 м від периметру споруди

10

Території, відведені під проектування та забудову

Фізичні або юридичні особи, яким відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться

20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці

         

 

         35. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою

         36. Забороняється:

- Розміщення, складування будівельних матеріалів (піску, щебеню, каменю, деревини тощо)  відходів тваринного чи іншого типу, інших матеріалів за межами присадибних ділянок чи земельних ділянок що належать особі на праві приватної власності чи праві  користування.


БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ІНЖЕНЕРНИХ СПОРУД

37.  Благоустрій та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту мають забезпечувати нормальну роботу та експлуатацію вказаних будівель та споруд.

               38. Роботи з утримання споруд інженерного захисту територій включають:

- очищення споруд від намулів, бруду та сміття;

- засівання травами та обношування укосів дамб, русел тощо;

- систематичний догляд за греблями, дренажними системами і дренажними насосними станціями, підпірними стінками та іншими спорудами;

- прибирання, очищення від снігу та ожеледиці, а також посипання піском сходів, проїздів, тротуарів та пішохідних доріжок на спорудах;

роботи, пов'язані з пропуском паводкових вод і льодоходу.

               39. Балансоутримувачі будівель та споруд інженерного захисту територій зобов’язані щорічно здійснювати обстеження та паспортизацію, поточний та капітальний ремонт вказаних будівель та споруд, забезпечувати їх належну та безпечну роботу.

               40. Забороняється:

- Будь яке пошкодження будівель та споруд інженерного захисту територій

БЛАГОУСТРІЙ ТА УТРИМАННЯ ТЕРИТОРІЇ НА УМОВАХ ДОГОВОРУ

               41. Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території населеного пункту, можуть утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні цього об'єкта на умовах договору, укладеного із органом місцевого самоврядування та/чи балансоутримувачем.

               42. Підприємства, установи, організації зобов'язані утримувати закріплені за ними на умовах договору території в належному стані відповідно до законодавства та умов договору

               43. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров'ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.

               44. Підприємства, установи і організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

- регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані; при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності) - до бордюрного каменю;

- забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами.

- регулярне миття об’єктів та елементів благоустрою, якщо їх можна мити, для утримання в належному стані;

- регулярне прибирання контейнерних майданчиків;

- належне утримання приміщень громадських вбиралень, у тому числі дворових

- очищення опор ліній електропередач, стовбурів, стовпів, парканів, дерев, будівель, інших елементів благоустрою від об’яв, реклам, вивішених у недозволених місцях;

- регулярне знищення бур'янів, скошення трави заввишки більше 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та поламаного гілля та забезпечення їх видалення;

- здійснення заходів, що забезпечують збереження зелених насаджень, квітників, газонів;

- проведення протягом року необхідних заходів з боротьби зі шкідниками та хворобами зелених насаджень;

- проведення у повному обсязі заміни засохлих та пошкоджених кущів і дерев;

- проведення належним чином відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення стану благоустрою.

РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

                     45. Установка спеціальних конструкцій зовнішньої реклами проводиться із дотриманням вимог Закону України «Про рекламу» та Типовими правила розміщення зовнішньої реклами, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.03 № 2067.

                     46. Забороняється:

- Розміщення поліграфічних матеріалів, рекламного, інформаційного чи агітаційного характеру на опорах ліній електропередач, фасадах будівель (якщо на будівлі не передбачено спеціально відведеного місця), огорожах, об’єктах благоустрою та інших невідведених для цього місцях.

ПОВОДЖЕННЯ ІЗ ВІДХОДАМИ

47. На всіх об'єктах благоустрою повинні бути встановлені в достатній кількості урни для сміття. Відстань між урнами повинна становити 10-40 м на територіях з підвищеною щільністю населення та 50-100 м - на територіях із середньою і низькою щільністю населення. Урни обов'язково встановлюються в місцях зупинки громадського транспорту та громадські будівлі та споруди.

48. Зобов’язання із встановлення та утримання урн покладається на:

- підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, приватних підприємців, що утримують будинки, споруди, або інших осіб згідно з укладеними договорами. Урни встановлюються біля входу в будинки, споруди;

- суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування. Урни встановлюються біля входу в торгівельні зали, магазини, інші приміщення, а також біля тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності;

- підприємства і організації, які є балансоутримувачами парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку. На території вказаних об’єктів урни встановлюються з інтервалом не більше 40 м;

- балансоутримувачів багатоквартирних будинків. Урни встановлюються біля входу в будинки.

49. Особи, на яких покладено обов’язок із встановлення урн, зобов’язані утримувати їх у справному та охайному стані, очищати від сміття в міру їх наповнення, але не менше ніж один раз на добу, у разі стійкого забруднення - промивати.

50. Забороняється:

- Викидати сміття будь якого типу у лісах, на придорожніх територіях, прирічкових територіях, територіях загального користування, парках тощо.

  • Облаштовувати каналізаційні стоки на території загального користування.
  • Складувати відходи будь якого типу на територіях загального користування.

ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ОБ'ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ

51. На об'єктах благоустрою забороняється:

- виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов'язковість його отримання передбачена законом;

- самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, пасовища самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;

- вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;

- складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;

- самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності тощо;

- встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;

- випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;

- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);

- вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях;

- захаращувати територію, прилеглу до житлових будинків, та пожежні проїзди автотранспортом, будівельним сміттям тощо;

- самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності тощо.

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

52. Контроль у сфері благоустрою населеного пункту спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», інших нормативно-правових актів та цих Правил.

53. Самоврядний контроль за станом благоустрою міста здійснюється шляхом:

- проведення перевірок території;

- розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

- участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

- подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

54. Громадський контроль у сфері благоустрою міста здійснюється громадським формуванням «Муніципальна варта» згідно з Положенням про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів, затвердженим наказом Мінбуду України від 16.01.2007 № 7, зареєстрованим у Мінюсті України 13.03.2007 за № 220/13487 «Про затвердження положення про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів».

55. Члени громадського формування «Муніципальна варта»:

- беруть участь у проведенні спільно з працівниками органів державного контролю та представниками Волсвинської сільської ради рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів;

- проводять перевірки і складають протоколи про порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів і подають їх на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Волсвинської сільської ради для притягнення винних до відповідальності;

- надають допомогу органам державного контролю у сфері благоустрою та органу місцевого самоврядування у діяльності щодо запобігання порушенням законодавства про благоустрій населених пунктів;

- здійснюють інші повноваження відповідно до закону.

Результати громадського контролю за станом благоустрою територій підлягають оприлюдненню у встановленому порядку.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ГРОМАДЯН ТА ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

56. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами.

57. У разі невиконання або порушення суб’єктами господарської діяльності, передбачених цими Правилами вимог та обов’язків, органи місцевого самоврядування передають матеріали про невиконання або порушення до відповідних органів державної виконавчої влади, прокуратури.

58. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:

- порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

- проектуванні об'єктів благоустрою з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;

- порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів благоустрою;

- порушенні режиму використання й охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;

- самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою;

- пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою;

- знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення, крім випадків, передбачених законом;

- забрудненні (засміченні) території;

- неналежному утриманні об'єктів благоустрою.

59. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. У разі порушення цих Правил особи, винні у їх порушенні, зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення.

60. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.

61. Балансоутримувач має право на відшкодування винною особою витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням наслідків порушення вимог цих Правил.

62. Збитки, завдані об'єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню в установленому порядку. Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем у разі:

- протиправного пошкодження чи знищення елементів благоустрою;

- пошкодження чи знищення елементів благоустрою при:

- ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою;

- здійсненні ремонту інженерних мереж;

- видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників;

- прокладанні нових інженерних мереж;

- виконанні інших суспільно необхідних робіт.

63. У разі пошкодження чи знищення елементів благоустрою винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості. Порядок визначення відновної вартості об'єктів благоустрою визначений постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 826 «Про затвердження Порядку визначення відновної вартості об'єктів благоустрою».

 

64. Розмір відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою, визначається балансоутримувачем за Методикою визначення відновної вартості об’єктів благоустрою, затвердженої наказом Мінжитлокомунгоспу України від 03.11.2008 № 326, зареєстрованої у Мінюсті України 11.12.2008 за № 1181/15872.

65. У разі, якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на власних інженерних мережах чи власних об'єктах або, якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об'єкта благоустрою.

66. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до встановленої відповідальності не звільняє їх від обов'язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог законодавства.

67. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації в повному обсязі, без застосування норм зниження розміру стягнення, незалежно від екологічного податку у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс, методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням органу місцевого самоврядування, на облаштування одного квадратного метра території населеного пункту або базової вартості одного квадратного метра землі на відновлення порушеного стану об'єкта благоустрою або довкілля.

68. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну, та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.

ВИКЛЮЧЕННЯ ІЗ ДАНИХ ПРАВИЛ

69. Виключення із даних Правил допускаються тільки та підставі рішення Волсвинської сільської ради в окремих випадках, якщо інші варіанти вирішення проблеми вичерпано або є неможливими.

В рішенні ради обов’язково вказується обґрунтування причин такого виключення  та термін на який допускається таке виключення.



 

 

Категория: Новини | Просмотров: 461 | Добавил: Golova